NOTA DE INFORMARE PRIVIND PROTECTIA DATELOR PERSONALE

Stimati Clienti pentru a face posibila onorarea comenzilor plasate, trebuie sa va exprimati acordul ca, SC PIXEL CONTRAST S.R.L. sa colecteze si sa prelucreze datele inscrise conform cerintelor Legii nr. 677/2001.

Conform cerintelor Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, modificata si completata, scoaladefotografie.ro are obligatia de a administra in conditii de siguranta si numai pentru scopurile specificate, datele personale pe care ni le furnizati despre dumneavoastra. Scopul colectarii acestor date este pentru o colaborare mai eficienta cu clientii, pentru informarea utilizatorilor cu privire la situatia contului pe scoaladefotografie.ro, evolutia si starea comenzilor, accesul prin intermediul platformei la serviciile si produsele achizitionate, evaluarea produselor si serviciilor oferite, pentru reclama, marketing si publicitate, statistica precum si in scopuri de facturare a produselor si serviciilor oferite.

Prin intermediul newsletter-ului, scoaladefotografie.ro poate notifica utilizatorii site-ului cu privire la ofertele curente sau alte mesaje speciale. Orice utilizator care a furnizat explicit adresa sa de email pe site-ul scoaladefotografie.ro poate opta pentru stergerea acesteia din baza noastra de date.

Datele dumneavoastra cu caracter personal vor fi utilizate in scopul pentru care le-ati furnizat, pentru a administra, a sprijini si a evalua serviciile noastre si a preintampina incalcarea securitatii, a legii si a termenilor nostri contractuali.
Informatiile cu caracter personal pot fi divulgate catre Politie, Instante judecatoresti sau organe ale statului abilitate atunci cand exista o cerere expresa din partea acestora si legea o impune.
Conform Legii nr. 677/2001, beneficiati de dreptul de acces, de interventie asupra datelor, dreptul de a nu fi supus unei decizii individuale si dreptul de a va adresa justitiei. Totodata, aveti dreptul sa va opuneti prelucrarii datelor personale care va privesc si sa solicitati stergerea datelor cu exceptia situatiilor prevazute de lege. Pentru exercitarea acestor drepturi, ne puteti adresa o cerere scrisa, datata si semnata la adresa: B-dul Victoriei nr. 40 Sibiu